How can we lead a healthy life? What does our minds and bodies good? What kind of exercise can make – or keep – us fit? Find out more on In Good Shape, the health show on DW. Informative and entertaining, In Good Shape reports on the most interesting developments in the areas of medicine, nutrition and fitness.
In our regular interviews, we talk to medical professionals who give us their expert opinion. And in the Digital Consultation, we answer YOUR questions. In Good Shape also debunks health myths and provides tips on foods that give your body a boost – all based on the latest scientific insights.

Transmetimet në kanale:

DW English  

Episodi vijues:

e mërkurë
08:30
In Good Shape
e premte
15:30
In Good Shape
7.10.23
11:30
In Good Shape
8.10.23
02:30
In Good Shape
REKOMANDIMET
 • TV kalendar

  image
  TV kalendar, jedna od najdugovječnijih emisija na Hrvatskoj televiziji, prvi je put emitiran na Radio-televiziji Zagreb u subotu 3. siječnja 1976. u 15.30, prije...
 • Reportazh- VERI JUG

  image
  Cikël reportazhesh që sjellin mesazhe nga jeta e përditëshme, nga puna e njerëzve të thjeshtë në qytete dhe fshatra të ndryshme. Promovimi I njerëzve që ushtrojnë...
 • Fotografija u Hrvatskoj (2013)

  image
  Portret jednog od hrvatskih fotografa. Emisija u 10 minuta donosi fotografije jednog hrvatskog umjetnika.
 • Znanje imanje

  image
  Može li se u budućnost bez tradicije i kako treba ulagati u fabriku pod vedrim nebom? Gde se prepliću, a gde potiru interesi malih i velikih proizvođača i kakva...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.