Хероите на „Вампирски дневници“ и „Оригиналите“ имаа огромно влијание што продолжува во „Последици“, приказна за следната генерација натприродни суштетва во училишето за млади и надарени „Салваторе“.
Во последната деценија, познатите херои и негативци од „Вампирски дневници“ и „Оригиналите“ имаа огромно влијание врз публиката низ целиот свет. Тие оставија трајно наследство што продолжува во „Последици“, возбудлива нова драма што ја раскажува приказната за следната генерација натприродни суштества во училиштето за млади и надарени „Салваторе“. Тука ќерката на Клаус Мајклсон, 17-годишната Хоуп Мајклсон, близнаците Аларик Салцман, Лизи и Џоси Салцман и другите млади ликови созреваат на најнеобичниот можен начин. Дали овие млади вештерки, вампири и врколаци ќе станат херои какви што сакаат да бидат или, пак, ќе бидат негативци како што им е предодредено?

Се прикажува на каналите:

HBO3  HBO  HBO2  

Беше на каналите:

SciFi  

Следна епизода:

сабота
14:50
Последици 4, Еп. 2
понеделник
15:55
Последици 4, Еп. 2
31.5.22
19:15
Премиера Последици 4, Еп. 3
1.6.22
21:45
Премиера Последици 4, Еп. 3
2.6.22
02:45
Премиера Последици 4, Еп. 3
2.6.22
15:15
Премиера Последици 4, Еп. 3
4.6.22
14:55
Премиера Последици 4, Еп. 3
6.6.22
15:15
Премиера Последици 4, Еп. 3
7.6.22
19:15
Премиера Последици 4, Еп. 4
8.6.22
21:45
Премиера Последици 4, Еп. 4
9.6.22
02:50
Премиера Последици 4, Еп. 4
ПРЕПОРАКИ
 • Експедиција во непознатото (2015)

  четврток
  image
  Серија прати археолога и истраживача Јосха Гатеса кроз његову свјетску авантуру у потрази за неоткривеним благом те тајним артефактима несталим тијеком времена...
 • Gortimer Gibbon's Life on Normal Street (2014)

  денес
  image
  Life is anything but normal for Gortimer and his two best friends, Ranger and Mel, as they navigate Normal Street - an ordinary suburb that has a hint of...
 • Шест сестара (2015)

  денес
  image
  Шест сестара младе су жене из богате и цијењене обитељи Силва. Након очеве смрти шест сестара постаје одговорно за очеву творницу. Оне су потпуно различите и...
 • Во потрага по остров (2013)

  денес
  image
  An extension of HGTV's popular "House Hunters" franchise, "Island Hunters" showcases some of the world's most unique and exotic properties as potential buyers...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.