poster

Време на злото

Vreme zla (2021)

Драма | Србија
Режисер: Ivan Živković

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

Семејството Катиќ го следиме во зората на Втората светска војна во Белград. Богдан Драговиќ се враќа од емиграција, се обидува да воспостави врски со Комунистичката партија, од која бил избркан како троцкист, како и со неговиот син Владимир. Неговата веќе оставена сопруга Милена влегува во емотивна врска со Петар Бајевиќ, агент на Коминтерната и соборец на Богдан. Владимир, синот на Милена и Богдан, сега и самиот член на КП, од идеолошки причини се врти против својот татко. Таткото и братот на Милена, Вукашин и Иван Катиќ се ликот на граѓанската Југославија, која не успева да се спротивстави на околностите што доаѓаат. Тоа е почеток на Втората светска војна. Милена и нејзиниот брат Иван одат во Прерово, Владимир им се придружува на партизаните, Петар и Богдан истовремено завршуваат во Гестапо.

Се прикажува на каналите:

ALFA TV  

Беше на каналите:

Nova S  RTS1  

Следна епизода:

денес
20:15
Vreme zla
Препораки
 • Доц - Нелле Туе Мани (2020)

  image
  Причана кроз очи доктора којег глуми Луца Аргентеро серија нас води на пут откривања властитог идентитета, прошлости и одговора на питање "ко сам?" Комплексна...
 • Поново роѓен (2016)

  image
  Прича почиње на прослави осмог роѓендана близанаца Метеа и Ефеа. На прослави су и њихова мајка Лејла, отац Харун и његова два пословна партнера, Мазхар и Јакуп те...
 • Ветување (2019)

  image
  Рејхан е селска девојка, скромна, љубезна и грижлива, која ветува дека ќе се омажи за син на стар семеен пријател на Хикмет, откако ќе ја открие завршната фаза на...
 • Рањено срце (2021)

  image
  Ferit Sancakzade is the cherished heir apparent of one of the well-established families of Antakya. Ayse, on the other hand, is a lively young girl living in...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.