Во земја каде летата траат со децении, а зимите може да траат и цел еден живот, неволјите се подготвуваат. Од југот кој кова завера и дивите источни земји, до замрзнатиот север и древниот Ѕид кој ја штити земјата од мракот кој се наоѓа надвор, две моќни семејства се наоѓаат во смртоносна игра на мачка и глушец за контрола на седумте кралства на Вестерос. Додека предавството, страста, интригите и натприродните сили ги тресат четирите агли на кралствата, нивната крвава борба за Железниот трон ќе има непредвидливи и далекосежни последици.

Се прикажува на каналите:

HBO3  RTL Zwei  

Беше на каналите:

Stinet  HBO  HBO2  Top Channel  HTV1  

Следна епизода:

денес
20:30
Игра на тронови 3, Еп. 1
денес
21:25
Игра на тронови 3, Еп. 2
денес
22:20
Игра на тронови 3, Еп. 3
денес
23:15
Игра на тронови 3, Еп. 4
денес
00:10
Игра на тронови 3, Еп. 5
денес
01:10
Игра на тронови 3, Еп. 6
денес
02:05
Игра на тронови 3, Еп. 7
денес
03:05
Игра на тронови 3, Еп. 8
денес
04:00
Игра на тронови 3, Еп. 9
денес
04:50
Игра на тронови 3, Еп. 10
Утре
20:45
Игра на тронови 4, Еп. 1
Утре
21:45
Игра на тронови 4, Еп. 2
Утре
22:40
Игра на тронови 4, Еп. 3
Утре
23:35
Игра на тронови 4, Еп. 4
Утре
00:30
Игра на тронови 4, Еп. 5
Утре
01:20
Игра на тронови 4, Еп. 6
Утре
02:10
Игра на тронови 4, Еп. 7
Утре
03:00
Игра на тронови 4, Еп. 8
Утре
03:55
Игра на тронови 4, Еп. 9
Утре
04:45
Игра на тронови 4, Еп. 10
среда
20:30
Игра на тронови 5, Еп. 1
среда
21:20
Игра на тронови 5, Еп. 2
среда
22:15
Игра на тронови 5, Еп. 3
среда
23:15
Игра на тронови 5, Еп. 4
четврток
00:05
Игра на тронови 5, Еп. 5
четврток
01:00
Игра на тронови 5, Еп. 6
четврток
01:55
Игра на тронови 5, Еп. 7
четврток
02:55
Игра на тронови 5, Еп. 8
четврток
03:55
Игра на тронови 5, Еп. 9
четврток
04:50
Игра на тронови 5, Еп. 10
четврток
20:25
Игра на тронови 6, Еп. 1
четврток
21:15
Игра на тронови 6, Еп. 2
четврток
22:10
Игра на тронови 6, Еп. 3
четврток
23:05
Игра на тронови 6, Еп. 4
петок
00:05
Игра на тронови 6, Еп. 5
петок
01:00
Игра на тронови 6, Еп. 6
петок
01:50
Игра на тронови 6, Еп. 7
петок
02:40
Игра на тронови 6, Еп. 8
петок
03:40
Игра на тронови 6, Еп. 9
петок
04:40
Игра на тронови 6, Еп. 10
петок
21:00
Игра на тронови 7, Еп. 1
петок
22:00
Игра на тронови 7, Еп. 2
петок
23:00
Игра на тронови 7, Еп. 3
сабота
00:00
Игра на тронови 7, Еп. 4
сабота
00:50
Игра на тронови 7, Еп. 5
сабота
01:50
Игра на тронови 7, Еп. 6
сабота
03:00
Игра на тронови 7, Еп. 7
20.8.22
20:00
Игра на тронови 8, Еп. 1
20.8.22
20:50
Игра на тронови 8, Еп. 2
20.8.22
21:50
Игра на тронови 8, Еп. 3
20.8.22
22:30
Игра на тронови
20.8.22
23:05
Игра на тронови 8, Еп. 4
20.8.22
23:35
Игра на тронови
21.8.22
00:20
Игра на тронови 8, Еп. 5
21.8.22
00:45
Игра на тронови
21.8.22
01:35
Игра на тронови 8, Еп. 6
21.8.22
02:10
Игра на тронови
21.8.22
03:30
Игра на тронови
21.8.22
04:45
Игра на тронови
ПРЕПОРАКИ
 • Место злочина: Њујорк (2004)

  понеделник
  image
  У центру пажње је Мек Тејлор (Гери Синис) начелник њујоршке криминалистичке лабораторије, чији је посао да и у ситуацијама које оскудевају (видљивим) доказима...
 • Библија (2013)

  понеделник
  image
  Библија је адаптирала десет библијских прича Старог и Новог завјета. Свака од десет библијских прича испричана је кроз глуму и обраду најсувременијом рачуналном...
 • Инсајдер (2016)

  понеделник
  image
  Кога братот на Сарп, Умут, исчезнува и се претпоставува дека е мртов, нивната мајка се приврзува со неговиот споменот за цел живот. Сарп се обвинува себеси што го...
 • Одред за чуда (2014)

  понеделник
  image
  "Одред за чуда" је канадско-америчка образовна серија за дјецу и младе премијерно приказана у Канади и САД-у 26. студенога 2014. У серији дјеца глумци, чији су...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.