David Nutter

Роденден: 1960

Режисер:

 1. 1. 21 Jump Street (1987), серија
 2. 2. Супербој (1988), серија
 3. 3. Букер (1989), серија
 4. 4. The Commish (1991), серија
 5. 5. Досије икс (1993), серија
 6. 6. УЦ (1994), филм
 7. 11. Сопранови (1999), серија
 8. 12. Смолвил (2001), серија
 9. 14. Без трага (2002), серија
 10. 15. Режи ме (2003), серија
 11. 17. Менталист (2008), серија
 12. 19. Иствик (2009), серија
 13. 20. Потјера (2010), серија
 14. 21. Пацифик (2010), серија
 15. 23. Бесрамници (2011), серија
 16. 24. Домовина (2011), серија
 17. 25. Стрела (2012), серија
 18. 26. Флеш (2014), серија
 19. 27. Containment (2016), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.