Запознајте го Тони Сопрано, просечен средовечен бизнисмен. Тој има верна сопруга. Не баш верен син. Ќерка по име Медоу (Ливада)... И психијатарка на која ѝ ги кажува сите свои тајни, освен онаа која таа веќе ја знае: Тони е мафијашки шеф...
ХБО ја претставува својата оригинална серија „Сопранови“, реалистична и мрачна хумористична серија во која се прикажани членовите на едно семејство од едно предградие на Њу Џерси, каде таткото е мафијашки шеф. Кога чувствува дека неговата контрола врз семејството и бизнисот му бега, Тони Сопрано (Џејмс Гандолфини) доживува серија нервни напади поради што завршува на психијатар (Лорејн Брако). Отворајќи се пред својата нова психијатарка, Тони во детали раскажува за својот живот како „консултант за справување со отпад“ и се обидува да се помири со своите професионални и приватни ограничувања кои го донеле до работ на нервен слом.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  RTS2  Top Channel  RTS1  STAR Crime  HTV1  Hayat TV  ATV  Kabel 1  

ПРЕПОРАКИ
 • 12 речи (2020)

  image
  Млади правник са проблематичном прошлошќу добија посао у канцеларији познатог београдско адвоката. Постаје заступник одбране у великом процесу против мафијашког...
 • Моќ (2014)

  image
  Јамес Гхост Ст. Патрицк има све: прелепу жену, предиван стан на Менхетну и новоотворени ноќни клуб у Њујорку. У његов клуб, Трутх, долази само елита: позната и...
 • Лед (2016)

  image
  Након несретне смрти кријумчара дијаманата, позната обитељ трговаца дијамантима наѓе се под контролом моќног шефа кријумчара који их уводи у опасан свијет крвавих...
 • Газда (2011)

  image
  Градоначалникот Том Кејн седи на врвот на чикашката мрежа на моќ, изградена врз сојузите со луѓе што сакаат нивните проблеми да се решаваат. Ако тоа напати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.