Адаптирана од Стивен Мофат по истоимениот роман, „Жената на временскиот патник“ ја следи магичната љубовна приказна помеѓу Клер (Роуз Лесли од „Игра на тронови“) и Хенри (Тео Џејмс од „Поинаква“) и брак со проблем... патување низ времето.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Сандитон (2019)

  image
  Недовршени посљедњи роман Јане Аустен живописно је упризорен у овој смионој и бриљантној адаптацији. Сандитион је мјесто које се брзо мијења. Ово некоќ успавано...
 • Позлатената ера (2022)

  image
  Американската позлатена ера беше период на огромна економска промена, кога се губеа и здобиваа огромни богатства, како и порастот на разликите помеѓу старите и...
 • Сломљено срце (2006)

  image
  Миранда Сан Ллоренте је модерна и прекрасна жена која има моќ, богатство и љепоту. Њен отац је милијунаш Гонзало Сан Ллоренте који све наде полаже управо у њу. С...
 • In all Friendliness (1998)

  image
  This show is focused on a fictional clinic in Leipzig called 'Sachsenklinik' as well as its staff and patients.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.