Логан Рој и неговите четири деца контролираат еден од најголемите медиумски конгломерати на светот. „Следоред“ го прикажува семејството Рој додека ја планираат својата иднина откако таткото ќе се повлече од компанијата.
Семејството Рој, Логан Рој и неговите четири деца, го контролира еден од најголемите медиумски конгломерати во светот. „Следоред“ ги следи нивните животи додека размислуваат каква ќе биде нивната иднина откако ќе се повлече нивниот остарен татко од компанијата. „Следоред“ се одвива во Њујорк и ја обработува тематиката на моќта, политиката, парите и семејството. Моќниот но остарен татко Логан Рој го предводи медиумскиот конгломерат „Вејстар Ројко“. Тој е женет со својата трета сопруга Марша, која му е верна партнерка. Кендал Рој, најстариот син на Логан од неговиот втор брак, моментално е претседател во компанијата и е очигледен наследник. Роман Рој, помладиот брат на Кендал, е синот на Логан кој сака да се забавува и повеќе не работи во „Вејстар“. Сиобан (Сив) Рој, единствената ќерка на Логан и најмало дете во семејството, си гради кариера во политиката. Конор Реј, најстариот син на Логан и единствено дете од неговиот прв брак, води независен живот во Ново Мексико. Се зголемува напнатоста кога роденденот на Логан се претвора во борба за моќ помеѓу таткото и синот и помеѓу синовите и ќерките. Децата на Рој се соочуваат со тежок избор во целата таа битка.

Се прикажува на каналите:

HBO3  

Беше на каналите:

HBO2  HBO  

Следна епизода:

денес
19:55
Наследници, Еп. 10
вторник
20:00
Следоред 2, Еп. 1
2.2.22
20:00
Следоред 2, Еп. 2
3.2.22
20:00
Следоред 2, Еп. 3
4.2.22
20:00
Следоред 2, Еп. 4
8.2.22
20:00
Следоред 2, Еп. 5
9.2.22
20:00
Следоред 2, Еп. 6
10.2.22
20:00
Следоред 2, Еп. 7
ПРЕПОРАКИ
 • Добри доктор (2017)

  четврток
  image
  Серија 'Гоод Доцтор' америчка је медицинска драма чија се радња темељи на истоименој награѓиваној јужнокорејској серији. Главни лик је млади кирург Схаун Мурпхy,...
 • Син (2017)

  четврток
  image
  Играна серија Син, снимљена је према истоименом бестселеру Филипа Мејера, номинованом за Пулицерову награду. То је импресивна сага о америчкој породици и о...
 • The Innocents (2020)

  четврток
  image
  Looking like a young, handsome and charismatic businessman from the outside, Han is filled with his family's painful memories and tragedy inside. After returning...
 • Koga lisjata padjaat (2006)

  четврток
  image
  Култна турска серија која нас је одушевљавала и приковала за мале екране, поново је на каналу Прве! Још једном ќемо проживљавати животне драме главног јунака Али...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.