Годината е 793, а младиот викиншки воин Рагнар Лотброк сонува за тоа да отплови на запад, во водите кои веќе однеле многубројни викиншки истражувачи. Нивниот поглавар Ерл Харалдсон повеќе е заинтересиран за истокот и не сака неговите одлуки да се доведуваат во прашање. Рагнар сепак ќе најде начин за посигурно пловење и пред сите ќе каже дека на запад има огромни богатства. Ќе отплови во тајност, во друштво на малку лудиот бродар Флоки и на својот опасен брат Рол. Со походот и грабежот на еден англиски манастир, Рагнар кај Ерл се враќа со брод полн со злато и сребро...

Се прикажува на каналите:

Superstar 2  Stinet  

Беше на каналите:

BBC Earth  TV Klan  HTV3  HTV1  RTRS  Jolly HD  RTS2  RTS1  Viasat History  PRO 7  

Следна епизода:

денес
10:30
ВИКИНЗИ 5, Еп. 15
денес
11:15
ВИКИНЗИ 5, Еп. 16
денес
22:30
ВИКИНЗИ 5, Еп. 17
денес
23:15
ВИКИНЗИ 5, Еп. 18
денес
23:35
Викинзи
Утре
10:30
ВИКИНЗИ 5, Еп. 17
Утре
11:15
ВИКИНЗИ 5, Еп. 18
Утре
22:30
ВИКИНЗИ 5, Еп. 19
Утре
23:15
ВИКИНЗИ 5, Еп. 20
Утре
23:35
Викинзи
Утре
01:00
ВИКИНЗИ 5, Еп. 19
Утре
04:25
Викинзи
понеделник
10:30
ВИКИНЗИ 5, Еп. 19
понеделник
11:15
ВИКИНЗИ 5, Еп. 20
ПРЕПОРАКИ
 • Наркос (2015)

  image
  Хит серија коју су креирали и продуцирали Крис Бранкато, Карло Бернард и Даг Миро, смештена је и снимљена у Колумбији, што јој додатно даје на уверљивости. Прве...
 • Белата кралица (2013)

  image
  Фасцинантан портрет једне од најтурбулентнијих епоха у енглеској историји. Прича почиње у ратом разореној земљи 1464. и испричана је на јединствен начин из угла...
 • Црнобрадиот (2014)

  image
  Радња се одвија током 10 златних година гусарства измеѓу 1715. и 1725. године, а прати најпознатије гусаре света који оснивају своју одметничку нацију Њу...
 • Бен Хур (2010)

  image
  Младиот еврејски принц ќе тргне по патот на одмаздата откако неговиот стар пријател ќе ги зароби него и неговото семејство… Прекрасна екранизација на славната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.