Велвет е шпанска телевизиска серија. Се случува во 50-тите / 60-тите и ја прикажува прекрасната облека и автомобили од таа ера. Алберто (го играше Мигел Анхел Силвестре) е оставен да управува продавница наречена Велвет, една од најпрестижните модни продавници во Шпанија, од неговиот покоен татко. Главната приказна на шоуто е деловните одлуки околу продолжувањето на модната продавница и љубовната приказна на Алберто, наследник на Галеријас Велвет и Ана (Пола Ечеварија), која работи како шивачка таму.

Беше на каналите:

Telma  RTV Slon  O Kanal  RTS2  RTS1  SLO1  RAI 1  RTL  Top Channel  BN  

ПРЕПОРАКИ
 • Шест сестара (2015)

  денес
  image
  Шест сестара младе су жене из богате и цијењене обитељи Силва. Након очеве смрти шест сестара постаје одговорно за очеву творницу. Оне су потпуно различите и...
 • Доктор Ху (2005)

  денес
  image
  Русселл Т. Давиес, аутор успјешница као што су Qуеер Ас Фолк, Боб Анд Росе и Тхе Сецонд Цоминг, представља омиљену телевизијску серију Тиме Лорд новој генерацији....
 • Во светот на бајките (1995)

  денес
  image
 • Преживљавање - Голи и уплашени (2013)

  денес
  image
  Дисцоверy Цханнел приказује реалитy схоw у којем су пар потпуних странаца, једна жена и један мушкарац, остављени на одабраној локацији без хране, воде и одјеќе....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.