рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Ден после погребот на жена му, Васил и синот Павел дознаваат дека таа се обидувала да му се јави на соседот на телефон. Навлечен кон натприродното, Васил оди да се сретне со позната гатачка, принудувајќи го Павел да оди со него.
Ден после погребот на Валентина, нејзиниот нажален сопруг Васил и синот Павел дознаваат дека таа упорно се обидувала да му се јави на соседот на телефон. Навлечен кон натприродното, Васил оди да се сретне со позната гатачка, принудувајќи го својот отуѓен син Павел да оди со него и да се осигури дека неговиот луд татко ќе остане надвор од неволји. Лудото патување што следува ќе ги натера да се соочат со вината што ја чувствуваат кон онаа што ја изгубиле и одново да ја откријат нивната врска.

Слики

ТаткотоТаткотоТаткотоТаткотоТаткотоТаткотоТаткотоТаткото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Балкански шпион (1984)

  image
  Београѓанин Илија Чворовиќ, који је пар година провео у затвору на Голом отоку због стаљинизма, позван је на рутински разговор у локалну полицијску станицу. Тамо...
 • Виридиана (1961)

  image
  Филм прати живот младе свештенице Виридиане. Пре него што јој се буде дозволио да проѓе кроз последњи завет, од ње се тражи да посети свог ујака Дон Џејмија, који...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Quality Time (2017)

  image
  Five thirty-something men in as many separate segments struggle to grapple with the relentless absurdity of their respective existences.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.