рејтинг: 6.7/10

СОДРЖИНА

Пол Ауфиеро е 35-годишен чувар во паркинг гаража кој живее со мајка му на Стетен Ајленд. Тој не е загрижен за својот беден живот поради една негова вистинска опсесија: тој самиот се опишува како “најголемиот навивач на Њујорк Џајантс на светот“. Една ноќ, Пол и неговиот најдобар пријател Сол го здогледуваат славниот играч на Џајантс, Квонтрел Бишо на бензинска пумпа во Стетен Ајленд. Тие импулсивно го следат неговиот џип до еден стриптиз-клуб на Менхетен, каде што конечно собираат сила да зборуваат со својот херој. Она што започнува како сон, се претвора во кошмар кога едно недоразбирање предизвикува насилна конфронтација, а Пол е пратен по патот којшто ќе ја стави на тест неговата посветеност кон екстремното.

Слики

Големиот навивачГолемиот навивачГолемиот навивачГолемиот навивачГолемиот навивачГолемиот навивачГолемиот навивачГолемиот навивач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Схангхаи Гyпсy (2012)

  image
  "Шангај" је љубавна прича настала на основу романа Ферија Лаиншчека. Главни протагонисти су чланови ромске породице Мирга који живе у време пада Југославије, у...
 • Три билборди пред Ебинг Мисури (2017)

  image
  Оваа мрачна хумористична драма што доби „Оскар“ ја раскажува приказната за Милдред Хејс (Френсис Мекдорманд), жена на 50 и кусур години, која почнува војна со...
 • Мажоретки (2019)

  image
  Комедија полна со ведрина, оптимизам и со порака дека никогаш не е доцна да го остварите својот сон. Неколку жени во пензионерски дом формираат навивачка група....
 • Затворски круг (2005)

  image
  Кога еден поранешен играч на НФЛ (Адам Сендлер) е испратен во затвор, директорот го принудува да претвори една група затвореници во фудбалски тим. Затворениците...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.