СОДРЖИНА

Еден искусен ограбувач кој должи многу на руската мафија, најмува еден новајлија за да изведат уште еден грабеж, во оваа криминална драма од режисерката Мими Ледер. Рада Мичел е во споредна улога.
КОЈ ЛАЖЕ, ТОЈ И КРАДЕ спеди двајца криминалци (Кит Рипли - Морган Фриман и Габриел Мартин - Антонио Бандерас) додека се обидуваат да украдат две Фаберже јајца кои вредат 40 милиони долари, од навидум непробоен трезор. Поврзаноста на Рипли со руската мафија се покажува како најмал проблем на двајцата крадци, додека нивните напори се загрозени од еден решителен полицаец (поручник Вебер - Роберт Форстер) кој сериозно решил да ги фати, додека заслепеноста на Мартин од мистериозната кумашинка на Рипли (Рада Мичел во улогата на Александра Короленко) на крај доведува до компликација кој ниеден од нив не ја очекува.

Слики

Глупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадциГлупи крадци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Во кафез (2010)

  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
 • Потреба за брзина (2014)

  image
  Након што му бивши партнер намести убиство које није починио, Тоби Маршал, заљубљеник у аутомобиле и улични тркач који мучи муку са новцем, проводи две године у...
 • Иза решетака (2021)

  image
  Прича прати лукавог преваранта који бежи од плаќеног убице. Осмишљава шему како се сакрити у полицијској станици у малом граду - али кад се убица појави на...
 • Како гром од ведро небо (1995)

  image
  За да ја ослободи својата киднапирана сестра, механичарот за спортски автомобили Чан Фох-То (Џеки Чен) мора да го порази лидерскиот криминалец, во улични трки.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.