СОДРЖИНА

Совршениот измамник Рој Кортнеј фрлил поглед на најновата мета: скорешната вдовица Бети Меклиш која вреди милиони. Но овојпат, тоа што треба да е едноставна проневера ескалира во игра на мачка и глушец со најголем влог.
Совршениот измамник Рој Кортнеј (Ијан Мекелен) фрлил поглед на најновата мета: Бети Меклиш (Хелен Мирен) која неодамна станала вдовица и која вреди милиони. И Рој сака да земе сѐ. Од првата средба, Рој почнува да ја обработува Бети со неговите испробани манипулации, а Бети, која изгледа дека има доверба во него, наскоро ќе потпадне на тоа. Но овојпат, тоа што требало да биде едноставна проневера ескалира во игра на мачка и глушец со најголем влог – откривајќи повеќе подмолни измами што ќе ги однесат двајцата низ минско поле од опасност, интрига и предавство. Легендарните актери Хелен Мирен и Ијан Мекелен се заедно во главните улоги на големите екрани за првпат, во овој паметен и напнат трилер за тајните што ги кријат луѓето и лагите во коишто живеат.

Слики

Добриот лажгоДобриот лажгоДобриот лажгоДобриот лажгоДобриот лажгоДобриот лажгоДобриот лажгоДобриот лажгоДобриот лажгоДобриот лажго

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Товарот на вината (2014)

  денес
  image
  Успешниот адвокат Мич Броктон ќе предизвика несреќа, ќе побегне и зад себе ќе остави жртва. Покрај жртвата ќе го најдат Клинтон Дејвис, кој ќе биде обвинет за...
 • Тајне и лажи савршеног злочина (2010)

  денес
  image
  Филм је надахнут истинитом причом о најозлоглашенијем случају нестале особе у историји Њујорка. ТАЈНЕ И ЛАЖИ САВРШЕНОГ ЗЛОЧИНА је прича о љубави и тајанственом...
 • Детектив гурман: Смрт “ал денте“ (2016)

  денес
  image
  Хенри и Меги повторно соработуваат во истрагата за едно убиство кога пријателот на Хенри е најден мртов во сопствената кујна. За време на истрагата тие наидуваат...
 • Фалсификатор (2014)

  денес
  image
  У овом напетом и дирљивом трилеру, Џон Траволта глуми уметника који је целог живота свој невероватан таленат користио на потпуно погрешне, најчешќе илегалне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.