poster

Бизнис за Божиќ

Merry & Bright (2019)

Режисер: Gary Yates
Pickbox TV | 12.12.21 | 17:05

рејтинг: 6.5/10

СОДРЖИНА

Кејт е директорка на компанија за производство на божиќни слатки. Кога го запознава Гејб, помислува дека тој е момчето со кое нејзината мајка сака да ја поврзе, но Гејб всушност дошол да го провери работењето на компанијата на Кејт и да види како да ја направи попрофитаблина. Додека нивната соработка напредува, откриваат како да го зголемат профитот, но и дека ги зближува многу повеќе од самата работа.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хоумран (2013)

  понеделник
  image
  Еден професионален бејзбол играч има проблем со зависност и е присилен да оди на рехабилитација во родниот град, каде искрено размислува за своето минато и...
 • Добри намери (2019)

  понеделник
  image
  Рани 1990-ти, Буенос Аирес. Остарениот безделник Густаво сфаќа дека неговиот семеен живот е нарушен кога бившата жена и нејзиниот сегашен партнер одлучуваат да се...
 • Балон (2018)

  понеделник
  image
  Летото 1979 г. две семејства коваат луд план да побегнат од Источна Германија во балон што самите го направиле, но тој паѓа пред границата. Службата „Штази“ ги...
 • Џак брашна (2012)

  понеделник
  image
  Децембар је 1975. године и 8-годишња Сара живи у католичком дому за незбринуту децу у Алсембергу. Једног дана долази њен биолошки отац кога никад није упознала да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.