СОДРЖИНА

Драмата која се одвива во 1930-те го прикажува времето на беззаконието во кое се појавиле еден куп гангстери, од кои најпознат бил Џон Дилинџер. Напорите да се осуетат криминалците од висок профил довеле до оформување на денешното ФБИ.
Режисерот Мајкл Ман, номиниран за наградата на Академијата, ја режираше оваа адаптација на бестселерот на Брајан Бороу во која се работи за познатиот владин агент, Мелвин Пурвис (Крисијан Бејл) и за неговиот напор да ги сопре Џон Дилинџер (Џони Деп, номиниран за наградата на Академијата) и неговата банда. Драмата која се одвива во 1930-те го прикажува времето на беззаконието во кое се појавиле еден куп гангстери, од кои најпознат бил Џон Дилинџер. Напорите да се осуетат криминалците од висок профил довеле до оформување на денешното ФБИ.

Слики

Државни непријателиNBC UniversalNBC UniversalДржавни непријателиДржавни непријателиДржавни непријателиДржавни непријателиДржавни непријателиДржавни непријателиДржавни непријателиДржавни непријателиДржавни непријателиNBCNBC UniversalNBC UniversalNBC UniversalNBC UniversalNBC Universal

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убица из будуќности (2012)

  четврток
  image
  Џозеф Гордон Левит, Брус Вилис и Емили Блант су звезде узбудљиве акционе научно-фантастичне приче о убици који ради за мафију будуќности. Џозеф Симонс је члан...
 • Трка на животот (2013)

  четврток
  image
  Спектакуларна екранизација немилосрдног ривалства измеѓу Џејмса Ханта и Никија Лауде. Смештен у секси и гламурозно златно доба Формуле 1, овај филм представља...
 • Краљ Артур (2004)

  четврток
  image
  Римском Царству прети пропаст, и веќина римских трупа повлачи се из удаљених колонија, па тако и Енглеске. Меѓутим, на острву и даље закон спроводи неколико...
 • Црна темница (2000)

  четврток
  image
  Еден комерцијален транспортен брод и неговиот екипаж се уриваат на планета полна со крвожедни суштества кои излегуваат да се хранат само ноќе. Но тогаш дознаваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.