СОДРЖИНА

Расните тензии се главна тема во филмот, во кој главната улога ја толкува повеќе пати наградуваниот афро-американски артист Теренс Хауард.
Бајрон и Нина патуват во Лос Анџелес, каде Нина треба да почне да студира, но принудени се да застанат во едно мало, не многу населено гратче, каде живеат претежно белци. Тие не се навикнати да се соочуваат со расизам, кој владее во оваа рурална средина. Бајрон реагира на префрлувањата, погрдните имиња и закани кои се упатени на нивна адреса, а сето ова придонесува тие двајца да почнат битка за опстанок..

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Собата на Марвин (1996)

  среда
  image
  Драма за две отуѓени сестри. Беси 20 години се грижи за татко си, кој е прикован за кревет. Ли е многу понезависна, одгледувајќи ги сама двата сина. Кога на Беси...
 • Досиеја икс (1998)

  среда
  image
  Специјални агенти ФБИ Скали и Молдер бивају увучени у мрежу интрига док истражују тајанствени бомбашки напад у пословној згради у Даласу. Тај злочин је на неки...
 • Ќе те носам со себе (2020)

  среда
  image
  Децениска епска љубовна приказна е предизвикана од случајна средба меѓу двајца мажи во провинциско Мексико. Амбициите и општествениот притисок ги тераат...
 • Путовање у Италију (1954)

  среда
  image
  Брачни пар Џојс одлази у Напуљ, како би уновчио наследство-куќу коју им је оставио роѓак Хомер. Дан за даном они схватају да њихов однос постаје све гори. И...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.