рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Дри и Мануел су пријатељи од детињства одрасли у Париском гету, који су кренули различитим путевима у животу: Мануел се одлучује за живот криминалца, док Дри постаје полицајац. Када Мануелов највеќи посао крене по злу, њих двојица се поново сусреќу и схватају да су потребни један другоме да би опстали у суровом свету.

Слики

Присни непријатељи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Часови (2013)

  image
  Татко се бори за неговата ќерка да го преживее ударот на ураганот Катрина.
 • Преговарачка (2005)

  image
  Агентот Лора Маршан е еден од најдобрите преговарачи во кризите со заложници. Сепак, нејзиниот проблем е што работи во машко-шовинистичка сфера. Кога ќе ги здружи...
 • Соба (2015)

  image
  Според книгата на Ема Донахју, „Соба ја раскажува неверојатната приказна за Џек, петгодишно момче со бујна фантазија, кое го минало целиот свој живот во мала...
 • Кралството (2018)

  image
  Мануел, влијателен заменик секретар на регионалната влада кој има можност да влезе во националната политика, одеднаш е заглавен во борба за опстанок откако...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.