Оценка на корисникот: 7.6/10
(154 гласови)

СОДРЖИНА

Кога Лита, басистката на омилениот бенд на Џенифер, остава еден куп јакни во нејзиниот дуќан, Џенифер е воодушевена поради нивната повратничка турнеја и добива повик за проба. Но кога Лита објавува дека заминува од бендот, а следниот ден ја наоѓаат мртва, иако сѐ упатува на самоубиство, Џенифер и Линвуд се сомневаат дека се работи за убиство...

Слики

Мистерии на гаражната распродажба: Убиство со текст

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убиство во Ориент експрес (2017)

  image
  Познатиот детектив Херкул Поаро (Кенет Брана) го истражува убиството на еден богат американски бизнисмен, кој патува со најпознатиот воз на светот. Ова е нова...
 • Нека друга жена (1981)

  image
  Убиство познатог гинеколога догодило се под необичним околностима. Инспектори су нашли врата докторовог стана отворена. У радној соби су нашли ињекцију, а тепих...
 • Смртоносен меден месец (2010)

  image
  Една двојка се венчаат на Хаваите, и се упатуваат на крстарење на меден месец каде што работите одат ужасно во погрешен правец.
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.