poster

Once Upon a Sesame Street Christmas

Once Upon a Sesame Street Christmas (2016)

Режисер: Matt Vogel

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.1/10

СОДРЖИНА

Бадња је вечер и Елмов отац Лоуие прича своме сину причу о Улици Сесаме у 19. стољеќу, када њезини становници нису имали пуно божиќног духа па ју је Дјед Мраз редовно заобилазио. Елмов пра-пра-пра-прадјед и имењак доселио се у улицу те си је задао мисију да, уз помоќ неколико вољних сусједа, покуша оживјети божиќни дух у сусједству.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кери Пилби (2016)

  денес
  image
  Царрие Пилбy (Б. Поwлеy) дипломирала је на престижном Харварду са само 18 година. Увјерена да је свијет пун сексистичких лицемјера, тешко се сналази по питању...
 • Казино Ројал (1967)

  денес
  image
  Пензиониран после години меѓународна шпионажа, Агентот 007 (Дејвид Нивен) е повикан назад на должност кога мистериозната организација СМЕРШ почнува да врши...
 • At War with Love (2016)

  денес
  image
  A love story set in July '43 when Allied forces landed in Sicily. Arturo loves Flora, daughter of a restaurant owner, but she has been promised in marriage to a...
 • Кажи гласно (2020)

  денес
  image
  Џулија, барајќи третман за својот стрес, зема лек кој прави таа да не може да се воздржи кога зборува. Сите понижувања и лутини што ги чувала во текот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.