СОДРЖИНА

Откако е отпуштена од својата работа како собарка во еден њујоршки хотел, Али прифаќа привремен ангажман како гувернанта на едно девојче кое е дел од моќно европско семејство што живее во вистински замок. По пристигнувањето, Али дознава дека името на девојчето е принцеза Теодора, а нејзиниот татко е Максимилијан, кралот на Виншир. Кралот ја известува Али дека принцезата сака да тероризира авторитетни личности, нешто што само се влошило по смртта на нејзината мајка. А сепак, гувернантата и принцезата развиваат добар однос паралелно со симпатиите што се развиваат помеѓу Али и Макс. Сепак, војвотката Селија очекува да се земе со кралот. Дали Макс ќе се избори за своите чувства спрема Али, па овој Божик ќе биде навистина весел за сите (или барем за повеќето)?

Слики

Круна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за БожикКруна за Божик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • A Christmas Wish (2011)

  image
  Martha Evans has been abandoned by her husband, who took all their cash and left her homeless and virtually destitute with her two daughters and stepson. Martha...
 • Замена принцезе 3: Звездана романса (2021)

  image
  A priceless relic is stolen from identical royals Queen Margaret and Princess Stacy, who enlist the help of their sketchy look-alike cousin Fiona Pembroke to...
 • How to Grow Up Despite your Parents (2016)

  image
  Alex, a high school student, has formed a band with his friends Christian, Emma and Sam. When the radio announces a concert for musical groups of local high...
 • Лето за помнење (2018)

  image
  Џесика е успешна лекарка и самохрана мајка. Кога добива унапредување, одлучува тоа да го прослави и со ќерка си оди на одмор на Фиџи за да се опуштат и да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.