СОДРЖИНА

Една разгалена чихуахуа од Беверли Хилс ненадејно се наоѓа себеси изгубена низ опасните улици на Мексико, без секојдневната сауна или бутици на Родео Драјв кои ги нема никаде на повидок.
Во комедијата на Дизни, „Чихуахуа од Беверли Хилс“, Клои (гласот на ДРУ БАРИМОР), една чихуахуа од Беверли Хилс, накитена со дијаманти, ужива во својот луксузен животен стил толку многу што речиси и не го забележува Папи (гласот на ЏОРЏ ЛОПЕЗ), чихуахуа која е луда по разгалената кучка. Но, кога Клои се изгубува во Мексико, а таму само еден улично воспитан Германски овчар (гласот на ЕНДИ ГАРСИЈА) ѝ помага да го најде патот до дома, Папи се упатува на југ кон границата – здружувајќи се со една присобрана група: три кучиња (гласовите на ПЛАСИДО ДОМИНГО, ЛУИС ГАЗМАН и ЕДИ „ПИОЛИН“ СОТЕЛО), двајца луѓе (ПИПЕР ПЕРАБО, МАНОЛО КАРДОНА), еден вешт стаорец (гласот на ЧИЧ МАРИН) и една нервозна игуана (гласот на ПОЛ РОДРИГЕЗ) – за да ја спаси својата вистинска љубов.

Слики

Чивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли ХилсЧивава од Беверли Хилс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Каде што се дивите (2009)

  денес
  image
  Деветгодишниот Макс бега од дома и плови преку морето за да стане крал на земјата „Каде што се дивите“. Кралот Макс владее со чудесниот свет на џиновските,...
 • Злато (2016)

  денес
  image
  Добитник награде Осцар, Маттхеw МцЦонаугхеy, у филму редитеља Степхена Гагхана ("Сyриана","Траффиц), креќе у још једну потрагу за златом. Радња филма прати живот...
 • Амелие у бијегу (2017)

  денес
  image
  Тринаестогодишња Амелие за себе мисли да је чврста цура из велеграда и врло вјеројатно је најтврдоглавија дјевојка у цијелом Берлину. Она никоме не дозвољава да...
 • Плажата (2000)

  денес
  image
  Дрзок млад американски патник во потрага по егзотични искуства ги води своите пријатели до таен островски рај на крајбрежјето на Тајланд, единствено за да дознае...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.