СОДРЖИНА

Робинзон Крусо е единствениот преживеан во една поморска несреќа, па сам мора да се снаоѓа на еден ненаселен тропски остров. Наскоро открива дека едно локално племе го користи островот за варварски жртвени обреди. Крусо ќе го ризикува сопствениот живот за да спаси еден припадник на племето кој е определен за следна жртва на ритуалот.

Слики

Робинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоРобинзон КрусоParamountParamountParamountParamountParamountParamount

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сумрак сага - Праскозорје 2 (2012)

  денес
  image
  Последњи наставак Сумрак саге расветлиќе највеќе мистерије ове изузетно романтичне приче која је очарала милионе. Бела је постала мајка и вампирица, а Едвард се...
 • Повик на дивината (2009)

  денес
  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
 • Мија и белиот лав (2018)

  денес
  image
  Семејството на Мија се сели во Јужна Африка за да управува со фарма со лавови. Мија развива посебна врска со Чарли, млад бел лав. Три години подоцна, таа ја...
 • Изгубени на хоризонтот (2020)

  денес
  image
  Момче и девојка летаат на мал авион за да присуствуваат на венчавка на еден тропски остров. Тие мора да се борат за своите животи откако пилотот доживува срцев удар.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.