СОДРЖИНА

1971. године, „Макгро-Хил не прихвата нови роман Клифорда Ирвинга. Њему је очајнички потребан новац, па тврди да ќе уз сарадњу Хауарда Хјуза написати Хјузову биографију. Баца се на истраживање и полаже велике наде у Хјузову невољност да изаѓе пред очи јавности. Истовремено покушава да спасе свој брак и утекне једновечерњој љубавници, Нини ван Паланд. Може ли да напише добру књигу, узме новац и успе у овој подвали?

Слики

ПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвалаПодвала

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Патот на победникот (2015)

  среда
  image
  Вил Смит игра во овој драматичен трилер врз основа на неверојатната вистинита приказна за американскиот имигрант д-р Бенет Омалу, брилијантен невропатолог, кој...
 • Виски Танго Фокстрот (2016)

  среда
  image
  Тина Феј игра во оваа забавна комедија за пронаоѓањето на себеси на најчудните можни места. Заглавена во рутината, новинарката Ким Бејкер (Тина Феј) одлучува да...
 • Куќа духова (2018)

  четврток
  image
  Базирана на причи о огромној вили Винчестер која се налази у Калифорнији. Та вила у викторијанском стилу је била изграѓена за наследницу империје изумитеља...
 • Шампион (2020)

  четврток
  image
  1940-та година. Првиот транспорт со затвореници доаѓа во новоизградениот концентрационен логор Аушвиц. Еден од нив е Тадеуш „Теди“ Пјетшиковски, предвоен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.