poster

Први пуцањ

First Shot (2002)

акција | Канада, САД
Режисер: Armand Mastroianni

рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 4/10

СОДРЖИНА

Појављује се милитантна побуњеничка група која жели да се освети за смрт своје браќе тако што ќе убити председника. Агент Мек Грегор, сада на челу тајне службе покушава да спречи њихове нападе на живот председника, али када председник бива убијен, а њен супруг Грант киднапован, улози су нагло повеќани - Алекс увиѓа да је и сама постала мета…

Слики

Први пуцањПрви пуцањПрви пуцањПрви пуцањ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Темпирана бомба (2011)

  image
  Со темпирана бомба околу својот врат, младиот тркач ќе се бори против времето и другите натпреварувачи за да стигне од едниот до другиот дел од градот и да се...
 • Ланац убиства (2019)

  image
  Филм говори о ланцу смрти меѓу наизглед неповезаним људима које судбина сустиже једне ноќи у вароши Соутх оф тхе Бордер и тако се преживели јунаци преносе из...
 • Немапирано (2022)

  image
  „Немапирано“ го следи ловецот на богатство Нејт Дрејк, потомок на истражувачот Сер Френсис Дрејк кој верува дека дознал каде се наоѓа Ел Дорадо, легендарниот...
 • Категорија 5 (2014)

  image
  Откако семејство го преживува ураганот Катрина, ги погодува уште една бура што е многу полоша.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.