Armand Mastroianni

actor

Роденден: 1948

Режисер:

  1. 1. Sleep, Baby, Sleep, филм
  2. 5. One of Her Own (1994), филм
  3. 7. РИНГ (1996), филм
  4. 11. First Daughter (1999), филм
  5. 26. Pandemic (2007), серија
  6. 29. Black Widow (2008), филм

Продуцент:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.