СОДРЖИНА

Деветнаестогодишњи путник који је на путу из Аустралије до Лос Ангелеса, преминуо је након јаке грознице и напада. Каyлу сви наведени симптоми јако забрину, па захтева да се сви путници ставе у карантин по доласку на аеродром. Та њена одлука не свиѓа се градоначелнику Руцхарду Деласандру (Ериц Робертс) који скреќе пажњу како би ово могло изазвати велику панику. Епидемиолози се плаше најгорих последица, разматрајуќи да ли се овде ради о птичјем грипу, неком биолошком нападу или још горе, неком вирусу који је измакао контроли

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нож во грб (2016)

  вторник
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Црниот пантер (2018)

  вторник
  image
  По смртта на татко му, кралот на Вакенда, Тчала, се враќа дома во изолираната но технолошки развиена африканска нација за да го наследи тронот. Но, кога повторно...
 • Планета на мајмуните - Револуција (2014)

  вторник
  image
  Нација генетски еволуирани мајмуни се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. И двете страни се донесени до...
 • Мускетарот (2001)

  вторник
  image
  Д'Артањан заминува од своето село во Гаскоња и оди во Париз каде што сака да стане еден од елитните мускетари на кралот, но и да го најде човекот што му го убил...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.