рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Одбегли затвореник убија жену и сина бившег шерифа Мета Остина који га је пре много година послао у затвор. Остин креќе у потеру и проналази свог противника у малом градском бару. Током борбе оружјем која је уследила, невини пролазник бива убијен, а убица бежи. Да би се искупио, бивши шериф пристаје да помогне жени мртвог фармера да се одбрани од покушаја да јој преотму посед због вредних налазишта воде.

Слики

ЗаклетваЗаклетваЗаклетваЗаклетваЗаклетваЗаклетваЗаклетваЗаклетва

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин (2019)

  денес
  image
  "Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата...
 • Средба (2016)

  денес
  image
  Рацхел, јевреско-амерички лекар и Јаке, арапско-амерички владин бирократа, креќу у потеру по Блиском истоку покушавајуќи решити мистериозну смрт Рацхеловог брата,...
 • Солт (2010)

  денес
  image
  Евелин Солт (Анџелина Џоли) е агент на ЦИА, кој се има заколнато дека ќе ја извршува својата должност и дека ќе биде верен на татковината. Кога е обвинета од еден...
 • Ент-мен (2015)

  денес
  image
  Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.