Содржина

Бери Б. Бенсон, штотуку дипломирана пчела, сака повеќе од животот отколку неизбежна кариера којашто го чека него и секој друг работник во Њу Хајв Сити - работа во Хонекс произведувајќи мед. Бери ја прифаќа шансата да излезе од кошницата и наскоро ќе се сретне со свет поголем дури и од неговите најлуди соништа. Кога Бери случајно ќе запознае една ведра цвеќарка на Менхетен по име Ванеса, тој прекршува едно од основните правила на пчелството - тој разговара со неа. Пријателството брзо се развива, а Бери добива брз курс за однесувањето на човечката раса. Кога открива дека секој може да купи мед директно од продавница, тој е шокиран што луѓето ја крадат уникатната креација на пчелите и заработуваат пари од тоа. Навреден, тој решава да се одмазди за оваа неправда тужејќи го човечкиот род.

Слики

Филм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелитеФилм за пчелите

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Однесени (2006)

  image
  Под улиците на Лондон, Роди Сент Џејмс е разгалено милениче глувче кое мисли дека успеало. Но кога канализациониот стаорец по име Сид - дефиниција за „неморал“ -...
 • Мадагаскар: Бегство во Африка (2008)

  image
  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това...
 • Фабрика за соништа (2020)

  image
  Мина, млада девојка, ја злоупотребува својата нова моќ за контролирање на соништата на други луѓе за да ја научи својата сестра на една лекција.
 • Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games (2014)

  image
  All the alphas in the packs set aside their differences for some friendly competition. When an unexpected accident puts many of the pack's star alpha wolves out...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.