СОДРЖИНА

Прича о 16-годишњој девојци, талентованој певачици, коју брат пријављује на аудицију, која ќе им променити живот.
Тери је талентована певачица и жели да усаврши певање на угледном конзерваторијуму у Лос Анѓелесу, који има посебан летњи програм за надарене младе певаче. Меѓутим, њен отац се противи, јер мисли да је за 16-годишњу девојку прерано да оде од куќе. С друге стране, озбиљну подршку има од свог брата Пола, с којим је врло блиска.
Знајуќи колико би јој то значило, Пол без сестриног знања уз пријаву шаље и снимак, на коме се чује колико је Тери добра певачица.
Али, онда јој стиже позив, који ќе им променити живот...

Слики

Из свег гласаИз свег гласаИз свег гласа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кучето Тимбер, ловац на богатство (2016)

  денес
  image
  Момче и неговиот најдобра пријател (преслатко куче кое зборува), даваат се од себе да го сочуваат својот дом и семејството.
 • Идиотска молитва: Ник Кејв соло во Александра Палас (2020)

  денес
  image
  Ник Кејв настапува соло на пијано, во филм снимен во јуни 2020 во легендарниот Александра Палас во Лондон, свирејќи песни од неговата огромна збирка, вклучувајќи...
 • Огнена стихија (2005)

  четврток
  image
  Неконтролиран пожар станува најголемиот во сезоната и загрозува илјадници хектари земја. Среде пожарот има ранч на кој се наоѓаат огромен број на егзотични...
 • Малиот астронаут (2021)

  четврток
  image
  Пристигнувајќи во нов град со татко му, Џим, надарено 11-годишно момче, учествува во научен натпревар со новата соученичка Ема. Следејќи го сонот на татко му да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.