СОДРЖИНА

Најновата приказна за пингвините ја враќа публиката на Антарктикот. Пингвините Мамбл и Глорија сега имаат син, Ерик. Но, нови опасности ѝ се закануваат на пингвинската нација и сите ќе треба да работат (и танцуваат) за да ги спасат.
„Танцот на пингвините 2“ ја враќа публиката во неверојатниот пејзаж на Антарктикот. Мамбл, „мајсторот на тап танцот“, има проблем поради својот мал син Ерик, кој има страв од кореографии. Ерик, кој не сака да танцува, бега и го среќава Моќниот Свен, пингвинот кој знае да лета! Мамбл нема шанси во натпреварот со овој харизматичен нов идол. Но, работите се влошуваат, кога светот е протресен од моќни сили. Ерик донава за храброста на својот татко кога Мамбл ги здружува пингвинските нации и сите прекрасни суштества, од малите крилови до џиновските морски слонови, за да ги исправат работите.

Слики

Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Универзитет на чудовишта (2013)

  сабота
  image
  Мајк Вазовски и Џејмс П. Саливан се неразделна двојка, но не било секогаш така. Вратете се во времето кога тие биле само двајца надежни студенти на Универзитетот...
 • Барби дневник (2006)

  сабота
  image
  Барби је једна просечна, гимназијалка са периферије града, која у своје слободно време највише воли да свира са својим другарицама Тијом и Кертни. Када је била у...
 • Ускршњи зека (2017)

  сабота
  image
  Макс, мудри градски зец, заробљен је у школи за зечеве, скривеном месту на којем крзнени малишани од породице лукавих лисица крију наважнију од свих драгоцености...
 • Барби и 12 принцеза балерина (2006)

  сабота
  image
  Некада давно био једном један дворац из кога се увек чула музика. У овом дворцу није живела само једна или две принцезе, него дванаест принцеза и њихов отац,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.