СОДРЖИНА

Најновата приказна за пингвините ја враќа публиката на Антарктикот. Пингвините Мамбл и Глорија сега имаат син, Ерик. Но, нови опасности ѝ се закануваат на пингвинската нација и сите ќе треба да работат (и танцуваат) за да ги спасат.
„Танцот на пингвините 2“ ја враќа публиката во неверојатниот пејзаж на Антарктикот. Мамбл, „мајсторот на тап танцот“, има проблем поради својот мал син Ерик, кој има страв од кореографии. Ерик, кој не сака да танцува, бега и го среќава Моќниот Свен, пингвинот кој знае да лета! Мамбл нема шанси во натпреварот со овој харизматичен нов идол. Но, работите се влошуваат, кога светот е протресен од моќни сили. Ерик донава за храброста на својот татко кога Мамбл ги здружува пингвинските нации и сите прекрасни суштества, од малите крилови до џиновските морски слонови, за да ги исправат работите.

Слики

Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2Танцот на пингвините 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лизи Мегваер (2003)

  image
  Лизи Макгвајер управо је завршила средњу школу и одлази на путовање са својим разредом у Рим. Путовање је требало да буде обично, али претворило се у најлепши сан...
 • Кралот лав 2: Гордоста на Симба (1998)

  image
  Комплетирајте ја својата семејна збирка со „Кралот лав! Кралот на анимираните филмови владее во ова последно поглавје на трилогијата за „Кралот лав! Искусете ја...
 • Дивината (2006)

  image
  Во оваа анимирана комедија на „Дизни“, една група животни од њујоршката зоолошка градина открива каква џунгла може да биде градот кога едно од животните по грешка...
 • Одважни клинци (2001)

  image
  It's the most exciting time of year at Third Street Elementary-- the end of the School Year! But boredom quickly sets in for protagonist TJ Detweiler, as his...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.