СОДРЖИНА

За време на одморот на островот Амеланд, млада девојка среќава опасен див коњ кој ги плаши луѓето. За да докаже дека коњот не е опасен, таа тајно го тренира за да му ја врати довербата во луѓето.

Слики

Сенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пениСенката на пени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ад Астра (2019)

  денес
  image
  Астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) оди на опасна мисија низ сончевиот систем за да ја открие вистината за исчезнатиот татко и неговата експедиција осудена на...
 • Само море зна (2018)

  денес
  image
  Оскаровци Рејчел Вајс и Колин Ферт у истинитој причи Доналда Кроухерста чији је покушај опловљавања света једрилицом једна од највеќих мистерија у историји. Филм...
 • Афричка краљица (1951)

  денес
  image
  Речни трговац склон алкохолу и уштогљена мисионарка принуѓени су да његовим бродом „Афричком краљицом путују заједно опасном реком током Првог светског рата,...
 • Ќерката (2021)

  денес
  image
  Ирена е петнаесетгодишна девојка која живее во центар за малолетни престапници. Таа штотуку забременила и е решена да го промени својот живот со помош на Хавиер,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.