СОДРЖИНА

Неконтролиран пожар станува најголемиот во сезоната и загрозува илјадници хектари земја. Среде пожарот има ранч на кој се наоѓаат огромен број на егзотични животни, кои се отфрлени од циркуси и разни зоолошки градини. Ранчот го водат сестрите Керол и Балард. Момчето на Балард, Кенеди е пожарникар, човек кој без размислување влегува во огнот.

Слики

Огнена стихија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Загубено богатство (2003)

  сабота
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Лоши момчиња (1995)

  сабота
  image
  Вил Смит и Мартин Лоренс се здружуваат како двајца полицајци од Мајами кои мораат да заштитуваат еден сведок (Теа Лиони) на убиство додека истражуваат случај за...
 • Бунраку (2010)

  сабота
  image
  Таинствениот талкач (Џош Хартнет) и младиот јапонски воин Јоши (Гект) доаѓаат во градот, каде што опасни криминалци сеат страв и трепет. Секој од нив е опседнат...
 • Des Kaisers neue Kleider (2010)

  денес
  image
  Penniless but crafty and daring young Jakob leaves his impoverished town to the land of Emperor Friedhelm, who spends more then his treasury can afford on daily...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.