рејтинг: 4.1/10
Оценка на корисникот: 9.8/10
(5 гласови)

Содржина

Тинејџерот Пушок решава да го пронајде изгубениот татко астронаут. И покрај сите забрани, успева да се качи на ракетата што тргнува кон Месечината, но наскоро открива дека не е сам, туку дека се со него мајка му, мајмунот и бебето вонземјанин. Во потрагата по таткото на Пушок ќе го научат вистинското значење на заедништвото.

Слики

Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2Вселенска авантура 2

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Големата авантура (2019)

  image
  Забавна авантура од сценаристот на „Мадагаскар“. Неверојатната приказна започнува кога штркот по грешка го доставува бебето-панда на погрешна адреса, кај...
 • Брзиот Ози (2016)

  image
  Животот на мирољубивиот бигл Ози ќе се преврти наопаку кога неговото семејство ќе реши да оди на долго и далечно патување. Проблемот е што таму каде што одат,...
 • Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството (2018)

  image
  Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите...
 • Радознали Џорџ: На запад, и то дивљи (2020)

  image
  Џорџ и Мајк путују на фарму роѓаке Џини очекујуќи опуштајуќи викенд у природи, али планови се мењају када њене животиње са фарме побегну у велику дивљину. У...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.