СОДРЖИНА

Филмот „Френки и Алис е инспириран од неверојатната вистинита приказна за афроамериканската танчерка Френки, која има повеќекратна личност, прикажувајќи ја нејзината борба да остане таа што е додека се бори против своите уникатни алтер-ега, седумгодишното дете по име Џиниус, како и белата расистка од југот по име Алис. За да ги запре многуте гласови во својата глава, Френки (Хали Бери) работи со психотерапевт (Стелан Скарсгард) за да ја надмине мистеријата на внатрешните духови што ја прогонуваат.

Слики

Френки и АлисФренки и АлисФренки и АлисФренки и АлисФренки и Алис

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мутне воде (2019)

  денес
  image
  Роберт Било је угледни корпоративни адвокат који је читаву своју каријеру посветио заступању великих компанија хемијске индустрије. Једног дана му у канцеларију...
 • Краљица (2006)

  денес
  image
  На место британског премијера, а притом је други најмлаѓи на тој позицији, након Лорда Ливерпула, 1812. године постављен је Тони Блер (Мајкл Шин), воѓа нових...
 • Жена чувара зоолошког врта (2017)

  денес
  image
  As war brews over in 1939 Warsaw, and while life is still running its course, the Germans are gradually making their presence felt, with Adolf Hitler secretly...
 • The Banker (2020)

  денес
  image
  Revolutionary businessmen Bernard Garrett (Anthony Mackie) and Joe Morris (Samuel L. Jackson) devise an audacious and risky plan to take on the racist...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.