рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 5.55/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Твоје име је Хенри. На тебе су пуцали, а супругу су ти отели. Отмичарево име је Акан, снажан противник с војском плаќеника и пакленим планом да покори све око себе. Наравно, налазиш се у непознатом граду и сви желе да те убију. Сви, осим тајанственог британског колеге званог Џими. Он је можда на твојој страни, али ниси сигуран. Ако успеш да преживиш то лудило, и решиш мистерију, можда и откријеш своју улогу и истину која се крије иза твог идентитета. Са среќом, Хенри. Сигурно ќе ти бити потребно...

Слики

Хардцоре ХенрyХардцоре ХенрyХардцоре ХенрyХардцоре ХенрyХардцоре Хенрy

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Живеј слободно или умри машки (2007)

  денес
  image
  Во филмска сезона исполнета со компјутерски анимирана фантазија, ЖИВЕЈ СЛОБОДНО ИЛИ УМРИ МАШКИ е реален филм - со реална акција, реален хумор и реприза на...
 • Последниот акционен херој (1993)

  денес
  image
  Дени је дечак опседнут биоскопом и посебно филмовима са акционим херојем Џеком Слејтером. После добијања магичне карте која је од азијског маѓионичара дошла до...
 • Извидничка авантура (2010)

  денес
  image
  Филм за растењето на група момчиња и девојчиња, кои се враќаат од кампување и гледаат дека нивниот мал град е под заседа од една прилично глупава група на...
 • Случаен шпион (2001)

  денес
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.