poster

Алелуја

Alléluia (2014)

Режисер: Fabrice du Welz

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

Мишел, смртоносни женскарош, на интернету упозна повучену Глорију и жели да проведу ноќ заједно. Она се понуди да буде саучесница у његовим заводљивим злочинима, и ови поремеќени љубавници креќу у смртоносну одисеју пуну дивљег секса, необуздане љубоморе и страствених похода у црну магију. Овај паметан и крвав, шокантан филм удише нови живот у жанр хорора и доноси причу о жестоком очају и застрашујуќој оданости.

Слики

АлелујаАлелујаАлелујаАлелујаАлелујаАлелујаАлелуја

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Од самрак до зори 2: Тексашки крвави пари (1999)

  image
  Након бега из затвора Лутер контактира старог пријатеља Бака (Роберт Патрик) и излаже му свој план. Треба да окупе још неколико бескрупулозних бандита и опљачкају...
 • Лошиот самарјанин (2018)

  image
  Застрашувачки хорор трилер со популарниот Дејвид Тенант, најпознат по инкарнацијата на Докторот во серијата Доктор Ху. Провалник влегува во куќата на богат маж и...
 • Погоден Полицаец (2005)

  image
  Кога планот на екипата одмаздници во полицискиот корпус осмислен да помогне ублажување на бранот злосторства да не излезе од контрола, сите, вклучувајќи ги и...
 • Куќата на полжавите (2021)

  image
  Писателот Антонио Прието одлучува да го помине летото во планините надвор од Малага, каде што се надева дека ќе најде мир и спокој и инспирација за неговиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.