СОДРЖИНА

Ова е приказна за едно мало, бестрашно и љубопитно девојче кое живее во светот на возрасните заедно со мајка си. Нејзиниот сосед Авијатичарот на девојчето му покажува свет каде што сѐ е можно, светот на Малиот Принц.
Од Марк Озборн (режисерот на „Кунг-фу панда“) пристигнува првата анимирана филмска адаптација на легендарното ремек-дело на Антоан де Сент Егзипери, „Малиот Принц“. Во фокусот на филмот е малото девојче чија мајка ја подготвува за светот на возрасните во којшто живеат, но во тоа ја прекинува ексцентричниот сосед со добро срце, Авијатичарот. Авијатичарот на својата нова пријателка ѝ го прикажува неверојатниот свет каде што сѐ е можно. Свет којшто и нему одамна му бил прикажан од страна на Малиот Принц. Тука започнува волшебното и емотивно патување на малото девојче во нејзината фантазија и во универзумот на Малиот Принц. Тука девојчето го открива своето детство и дознава дека сепак е најважна поврзаноста со луѓето и дека вистинската суштина може да се види само со срцето.

Слики

Малиот принцМалиот принцМалиот принцМалиот принцМалиот принцМалиот принцМалиот принцМалиот принцМалиот принцМалиот принц

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оливер Твист (1997)

  денес
  image
  Адаптација Дикенсове класичне приче о сирочету које упознаје ситног лопова на улицама Лондона и постаје члан дружине дечака који краду за свог газду.
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  денес
  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • Чувари Оза (2015)

  денес
  image
  Након што се Зла вештица Запада истопила, а Дороти се вратила у свој свет, Глинда, Добра вештица Југа, се одлучује да оживи Злу вештицу и њене моќи уклони тако...
 • Перната банда (2016)

  денес
  image
  Куко је безбрижни папагај коме је занимљивије да прати телевизијске јунаке него да учествује у досадним куќним пословима. Када перната банда запрети његовом оцу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.