СОДРЖИНА

Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните сили не го покажат неговиот вистински идентитет. Нурнете во свет полн со фантазија, брзајќи со палавиот змеј, кој со помош на магијата станал пробразен во мало момче и исфрлен од семејниот дом, за да живее меѓу луѓето. Кога добрите и лошите сили ќе дознаат за престојот на змејот настојчиво го бараат зашто тој е едниственото суштество кое може да го најде магичниот меч, со којшто имателот може да завладее со целиот свет! Ќе го најде ли мечот пред да падне во погрешни раце? Ќе се претвори ли пак во змеј?

Слики

Среќен змејСреќен змејСреќен змејСреќен змејСреќен змејСреќен змејСреќен змејСреќен змеј

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фантастичниот г. Фокс (2009)

  недела
  image
  Г. и г-ѓа Фокс живеат идиличен живот, но по дванаесет години поминати мирно и домаќински, таквата егзистенција станува премногу за дивите животински инстинкти на...
 • Лоракс (2012)

  недела
  image
  Едно 12-годишно момче ја бара единствената работа што ќе му овозможи да ја добие љубовта на девојката од неговите соништа. За да ја најде, тој мора да ја открие...
 • Скуби Ду! (2020)

  денес
  image
  Скуби и групата се соочуваат со најголемата мистерија досега: заговор да се пушти кучето дух Кербер во светот. Додека брзаат да ја спречат ова “кучекалипса“, тие...
 • Барби дневник (2006)

  денес
  image
  Барби је једна просечна, гимназијалка са периферије града, која у своје слободно време највише воли да свира са својим другарицама Тијом и Кертни. Када је била у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.