СОДРЖИНА

Што ако има нешто повеќе во приказните за Дедо Мраз, Велигденското Зајаче, Забната Самовила и Песочниот Човек? Што ако добрите давачи на подароци, јајца, пари и соништа се многу повеќе од тоа што изгледаат? Тие се такви! Бесмртни, силни и брзи, овие детски легенди добиваат задача да ги заштитуваат невиноста и фантазијата на децата од сите возрасти преку целосно користење на сите свои моќи.
Кога пристигнува закана со план да се уништи постоењето на Чуварите со тоа што ги ограбуваат децата од нивните надежи и соништа, овие омилени „крстоносци ја бараат помошта на Џек Фрост, пасивниот нов регрут, кој повеќе би сакал да ужива во снежен ден отколку да го спасува светот. Од најдлабоките делови на Северниот Пол, до шангајските покриви и до еден мал град во Нова Англија и на други места, Чуварите одат во епска, глобална битка против заводливо злобниот негативец Пич, чии обиди за освојување на светот преку ширење страв може да бидат победени само со моќта на вербата и магијата на Чуварите.

Слики

Пет легендиПет легендиПет легендиПет легендиПет легендиПет легендиПет легендиПет легендиПет легенди

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Томас: Херој на шинама (2009)

  денес
  image
  Томас управо покушава да убеди Спенсера на једно храбро такмичење, када открива напуштену, стару јапанску локомотиву. Док се Дебели Контролор не сети и јадну...
 • Мали Бигфут (2017)

  денес
  image
  Тринаестогодишњи Адам креќе у потрагу за својим давно изгубљеним оцем. Убрзо открива да му је отац ни више ни мање него легендарни Бигфоот који се годинама...
 • Планета 51 (2009)

  денес
  image
  Една вонземска цивилизација е под инвазија од страна на астронаутот Чак Бејкер, кој воопшто немал поим дека планетата е населена. Со војската зад петиците, Бејкер...
 • Фантастичното патување на Марона (2019)

  денес
  image
  Жртва на несреќа, мало кученце се сеќава на своите различни сопственици кои безусловно ги сакало. Со ненамалена емпатија, Марона донесувала светлина и невиност во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.