poster

Зелени дијамант

Green Ice (1981)

авантуристички, романса | Обединетото Кралство
Режисер: Ernest Day

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.3/10
(158 гласови)

СОДРЖИНА

Инжењер електронике бива увучен у авантуру са тајанственом женом, када одлучи да опљачка колумбијског трговца смарагдима..

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Izgubljen u Firenzi (2017)

  image
  Американец со скршено срце се затекнува во Фиренца, каде влегува во водите на локалниот опасен спорт, но и во канџите на заводливите локални жени.
 • Плава лагуна (1980)

  image
  Морски таласи избацују на обалу живописног и идиличног рајског острва у јужном Пацифику једине преживеле у бродолому - бродског кувара и двоје мале деце. Ускоро...
 • Повратак у плаву лагуну (1991)

  image
  Иако нам наслов можда сугерише, ово није наставак филма ‘Плава лагуна', веч варијација на исту тему - неќемо гледати ни Кристофера Аткинса, а ни Брук Шилдс - јер...
 • Се викам Кан (2010)

  image
  Ризван Кан е Муслиман од Индија. Тој се преселува во Сан Франциско и живее со својот брат и со својата снаа. Ризван кој има Аспергеров Синдром, се вљубува во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.