poster

Опседнати 2 - Духовите на Џорџија

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia (2013)

Режисер: Tom Elkins

рејтинг: 5.0/10

СОДРЖИНА

Надврзувајќи се на теророт од хитот Опседнати, оваа застрашувачка приказна го следи младото семејство при неговиот пат во пеколот на американскиот југ. Кога семејството ќе се всели во старата куќа во Џорџија, ќе сфатат дека не се единствените станари. Во посета ќе дојде и нивна роднина, па сите заедно ќе се соочат со страшната тајна што излегува од земјата и претставува закана за сите...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лора (2007)

  денес
  image
  Лора (Лусија Браули) е преубава работничка во музеј во доцните дваесетти години. Гери (Питер Наги) има околу триесет години и свири саксофон во бенд. Неговиот...
 • Смртоносен извор (2002)

  денес
  image
  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе...
 • Страх и жеља (1953)

  денес
  image
  Филм прати групу војника фиктивне неименоване земље која се током рата нашла иза непријатељских линија. Радња приказује њихове напоре да се врате куќи, али их у...
 • Тегла пуна ваздуха (2007)

  денес
  image
  "Тегла пуна ваздуха" је прича о људима који раде у угљенокопу и крај те, све веќе, зјапеќе јаме која лагано прождире њихово место, они се раѓају, заљубљују,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.