СОДРЖИНА

Филмот се одвива во раните 60-ти години од минатиот век, во врвот на Студената војна и во него се работи за агентот на ЦИА, Соло (Хенри Кавил) и агентот на КГБ, Курјакин (Арми Хамер). Тие мораат да ги остават настрана своите непријателства и да се здружат во мисијата за спречување на една таинствена меѓународна организација која сака да ја дестабилизира кревката рамнотежа на моќта преку тргување со нуклеарно оружје и технологии. Единствената трага на двајцата агенти е ќерката на еден исчезнат германски научник, која е клучна за инфилтрирање во криминалната организација, а тие мораат да се тркаат со времето за да ги најдат и да спречат светска катастрофа.

Слики

Шифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕШифра ВУЈЧЕ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Последната Легија (2007)

  денес
  image
  Кога Римската империја била пред падот, младиот Ромул Август бега од градот и оди на опасно патување во Велика Британија, за да ја пронајде римската легија.
 • Господар на злосторството (2013)

  денес
  image
  Шефот на подземјето Томас Даглас (С. Сегал) создал сопствена криминална империја. Но, криминалниот живот веќе не го инстересира, па размислува да се повлече....
 • Торнадо (1996)

  денес
  image
  Џо Хардинг лансира направа што може да собира податоци од центарот на торнадо. Нејзиниот поранешен сопруг, Бил, пронаоѓачот на машината, ѝ се придружува во ловот...
 • Улица Скок бр. 22 (2014)

  денес
  image
  Откако (двапати) се провлекуваат низ средно училиште, тајните полициски детективи Шмит и Џенко ги очекуваат големи промени кога добиваат задача да се преправат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.