рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.79/10
(38 гласови)

СОДРЖИНА

Провокативан научно-фантастични трилер који подсеќа да сваки напредак науке
има своју цену. Милијардер, индустријалац Дејмијан Хејл (глуми га добитник Оскара, Бен Кингсли) одавно је владар свог свемира којим управља из Њујорка. Отуѓио се од ќерке, активисткиње Клер (Мишел Докери, позната по улози у „Даунтонска опатија), а једино је повезан с дугогодишњим пријатељем и десном руком, Мартином О’Нилом (Виктор Гарбер). Кад му је дијагностикован рак, Дејмијан одлучи да се подвргне радикалном медицинском поступку који ќе окренути сат уназад.

Слики

Изван/себеИзван/себеИзван/себеИзван/себеИзван/себеИзван/себе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  денес
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
 • Бегство од Алкатраз (1979)

  денес
  image
  Никој не може да избега од Алкатраз, така? Кажете му го тоа на крадецот Френк Морис (Клинт Иствуд). Овој филм во режија на Доналд Сигал го прикажува обидот на...
 • Млади револвераши (1988)

  денес
  image
  Година је 1878. Земљопоседник Џон Тунстал (Теренце Стамп) унајмљује шесторицу младиќа бескуќника (Емилио Естевез, Киефер Сутхерланд, Лоу Диамонд Пхиллипс, Цхарлие...
 • Киборг 2 (1993)

  денес
  image
  Во 2074 година, Корпорацијата „ПинВил“ го креира хуманоидниот киборг Касела Кеш Риз. Киборгот е дизајниран за да се уншти конкурентската фирма. Но нештата ќе се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.