рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.02/10
(51 глас)

СОДРЖИНА

Провокативан научно-фантастични трилер који подсеќа да сваки напредак науке
има своју цену. Милијардер, индустријалац Дејмијан Хејл (глуми га добитник Оскара, Бен Кингсли) одавно је владар свог свемира којим управља из Њујорка. Отуѓио се од ќерке, активисткиње Клер (Мишел Докери, позната по улози у „Даунтонска опатија), а једино је повезан с дугогодишњим пријатељем и десном руком, Мартином О’Нилом (Виктор Гарбер). Кад му је дијагностикован рак, Дејмијан одлучи да се подвргне радикалном медицинском поступку који ќе окренути сат уназад.

Слики

Изван/себеИзван/себеИзван/себеИзван/себеИзван/себеИзван/себеИзван/себеИзван/себе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Истребувач 2049 (2017)

  image
  Во 2049 година, новиот истребувач, полицаецот Кеј, открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара...
 • Годзила против Конг (2021)

  image
  Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна...
 • Неухватљива будуќност (2009)

  image
  Ник Гант поседује параномалне способности наслеѓене од покојног оца, којег је тајна владина организација - Дивизија убила. Ова специјална служба мењала је недужне...
 • Последна шанса (2008)

  image
  Во иднина, светот ќе дојде до работ на еколошка катастрофа, а човештвото ќе мутира како резултат на токсичен отпад. Огнениот метеорит што содржи кристали на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.