СОДРЖИНА

Кога наградуваниот војник, капетан Колтер Стивенс (Џејк Гиленхал), се буди во телото на непознат маж, открива дека е дел од мисијата за наоѓање на бомбашот на еден патнички воз во Чикаго. Во задача која не наликува на ништо на што до сега работел, тој дознава дека е дел од владин експеримент наречен „Изворен код“, програма која му овозможува да се префрли во идентитетот на друг маж во последните 8 минути од неговиот живот. Со втората, многу поголема цел во која може да бидат убиени милиони луѓе во центарот на Чикаго, Колтер повторно го преживува инцидентот повеќе пати, собирајќи траги, сè додека не е во можност да ја реши мистеријата за тоа кој се наоѓа зад бомбите и да го спречи следниот напад.
Исполнет со големи пресврти и напнатост, филмот „Изворен код“ претставува интелигентен акционен трилер во режија на Данкан Џоунс (Мун), во кој глумат и Мишел Монан („Орелско око“, „Датум“), Вера Фармига („Во воздух“, „Заминатите“) и Џефри Рајт („Зрно утеха“, „Сиријана“).

Слики

Изворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен кодИзворен код

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Истребувач 2049 (2017)

  image
  Во 2049 година, новиот истребувач, полицаецот Кеј, открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара...
 • Изван/себе (2015)

  image
  Провокативан научно-фантастични трилер који подсеќа да сваки напредак науке има своју цену. Милијардер, индустријалац Дејмијан Хејл (глуми га добитник Оскара,...
 • Еквилибриум (2002)

  image
  При обид да им се стави крај на војните и да се задржи мирот, човештвото забранило со закон сè што предизвикува чувства: литература, музика и уметност. За да се...
 • Логан (2017)

  image
  Во „Логан Хју Џекман ја репризира својата позната улога на Вулверин, во оваа моќна драматична приказна за жртвувањето и искупувањето. Годината е 2029. Мутантите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.