СОДРЖИНА

Римском Царству прети пропаст, и веќина римских трупа повлачи се из удаљених колонија, па тако и Енглеске. Меѓутим, на острву и даље закон спроводи неколико витезова, које под римском присмотром предводи заповедник Артур. Њихова присилна петнаестогодишња служба у римској војсци управо се завршава, али пре него што заслуже слободу, витезови морају да одраде последњи задатак и спасу римског свештеника и његовог сина од најезде Саксонаца са севера. Спасавајуќи римску породицу, Артур и његови витезови спасавају и Гиневру, младу британску ратницу која се веќ годинама, под воѓством шамана Мерлина, бори против Римљана. У дружењу с њом Артур ќе довести у питање своје ставове...

Слики

Краљ АртурКраљ АртурКраљ АртурКраљ АртурКраљ АртурКраљ АртурКраљ АртурКраљ АртурКраљ АртурКраљ Артур

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вондер вуман (2017)

  сабота
  image
  Кога еден пилот се урива и раскажува за конфликтот во надворешниот свет, Амазонката Дијана го напушта својот дом, убедена дека може да ја спречи заканата. Во...
 • ARQ (2016)

  сабота
  image
  Trapped in a lab and stuck in a time loop, a disoriented couple fends off masked raiders while harboring a new energy source that could save humanity.
 • Планета на мајмуните: Војна (2017)

  сабота
  image
  Цезар и неговите мајмуни се присилени да влезат во смртоносен конфликт со човечката армија што ја предводи безмилосниот полковник. Откако мајмуните имаат...
 • Туѓинец (2010)

  сабота
  image
  Најдобриот агент на ФБИ ќе стане цел на напади на терористи. Тие ќе му го убијат целото семејствто, а меморијата ќе му ја избришат. Време е за одмазда, затоа што...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.