Слики

ПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Падот на црниот јастреб (2001)

  image
  Испраќаат американски војници во Сомалија. Треба да се задржат околу еден час, но тој се претвора во долга и ужасна ноќ на заточеништво во непријателскиот град...
 • Операција Валкира (2008)

  image
  Во екот на Втората светска војна, група германски офицери смислува завера за атентат врз Хитлер и преземање контрола врз воената команда, со цел да се заврши...
 • Бевме војници (2002)

  image
  Во недела, 14. ноември 1965 година, во 10 часот и 48 минути, полковникот Хал Мур и неговиот одред се спуштаат во долината Ја Дранг, место коешто во Виетнам е...
 • Данкерк (2017)

  image
  Евакуација на сојузниците од Британија и од Франција кои биле пресретнати и опколени од германската војска на плажите и пристаништето Данкерк во Франција меѓу 26...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.