СОДРЖИНА

Овај биографски вестерн прати четири банде коју чине браќа: Јангстери, Џејмсови, Милерови и Фордови. Они формирају једну групу и праве хаос у Мисурију. У меѓувремену, представници закона не успевају да надмудре каубоје у бекству, а они су, с друге стране, заузети неминовним расколима у банди

Слики

Јахачи на дуге стазеЈахачи на дуге стазеЈахачи на дуге стазе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барајќи го Осама (2016)

  денес
  image
  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна...
 • ЖАН ДЕ ЛАФОНТЕН (2007)

  денес
  image
  Рано утрото на 5 септември 1661 година, цел Париз одзвонува бидејќи кралскиот советник Фоке е уапсен. Младиот Луј XIV гордо го презема престолот. Уметниците од...
 • Казино Јацк (2010)

  денес
  image
  Част, поштење, особна увјерења… у случају Јацка Абрамоффа (Кевин Спацеy), човјека из средишта моќи у Wасхингтону, све су то ствари о којима се може преговарати и...
 • Различно како мене (2017)

  денес
  image
  Инспиративна вистинита приказна за успешниот трговец со уметнички дела Рон Хал, кој се спријателува со еден бездомник во надеж дека ќе го спаси својот брак со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.