Оценка на корисникот: 7/10
(189 гласови)

СОДРЖИНА

Роберто Бермудез е специјалист за криминалистичко право, чиј живот влегува во хаос кога станува убеден дека еден од неговите најдобри студенти извршил брутално убиство. Решен да ја открие вистината, тој започнува лична истрага.
Роберто Бермудез е специјалист за криминалистичко право, чиј живот влегува во хаос кога станува убеден дека Гонзало, еден од неговите најдобри студенти, извршил брутално убиство пред Правниот факултет. Решен да ја открие вистината, тој започнува лична истрага, која на крајот се претвора во опсесија и неизбежно го влече во мрачни агли. Вистината е многу блиску, но... по која цена?

Слики

Теза за убиствоТеза за убиствоТеза за убиствоТеза за убиствоТеза за убиствоТеза за убиствоТеза за убиствоТеза за убиствоТеза за убиствоТеза за убиство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дневник 64 - Укус освете (2018)

  image
  Два радника налазе три мумифицирана леша у старом стану у Копенхагену. Покојници седе око стола, а четврто место је празно. Карл Морик и његов помоќник Асад...
 • 39 степеника (1935)

  image
  Лондон, тридесете године. Приликом представе у којој Човек-свезналица демонстрира своју тачку погаѓања, Канаѓанин Ханај, који се ту случајно затекао, биќе сведок...
 • Гавранот (2012)

  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
 • Узимање живота (2004)

  image
  Филм почиње раних осамдесетих година, и приказује два тинејџера који аутобусом путују у Канаду. Када се аутобус поквари, њих двојица одлучују да изнајме аутомобил...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.