poster

Perry Mason: The Case of the Reckless Romeo

Perry Mason: The Case of the Reckless Romeo (1992)

Режисер: Christian I. Nyby II

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.2/10

СОДРЖИНА

Sleazy talk show host Ted Mayne writes a tell-all book, which enrages and embarrasses several very prominent women. One of them, actress Roxanne Shield, loses her composure during an interview and winds up making a televised death threat. Of course, when Ted is murdered, she is arrested. Witnesses claim they saw Roxanne outside his apartment that night and police later find the murder weapon in her car. Renowned defence attorney Perry Mason accepts the challenge of defending her in court.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Мердок: Среќен Божик со Мердок (2015)

  image
  Мердок, Огдена и тимот го спасуваат Божик со решавање на мистеријата на филантропот најден мртов пред празниците и на исчезнатите подароци кои тој требал да им ги...
 • Џеси Стоун: Смрт у Рају (2006)

  image
  Шеф полиције градиќа Џеси Стоун, суочава се са тајанственим убиством тинејџерке и случајем злостављане супруге,док се истовремено бори са својим...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Се што сјае (2014)

  image
  Џенифер и Дени наоѓаат едно старо кадифено мече и иако е тоа самото по себе ретко и вредно, вистинската вредност ја откриваат кога во него наоѓаат украдени...
 • Шверцери (2012)

  image
  Филмот е инспириран од вистински настани, а е приказна за телевизиската репортерка Софи Талберт (Ш. Стоун) од Феникс. Таа е тврдоглава, упорна и десно-ориентирана...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.